Wysyłka aplikacji o dofinansowanie ze środków UE na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia zawartości przygotowanego pomysłu w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków ułatwia wprowadzenie w poszczególne rubryki treści w sposób opisany w instrukcji uzupełniania aplikacji.
Na pozór działanie generatora wniosków winno być ergonomiczne i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów niespodzianek. To niestety utopia. Praktyka wnioskodawców wskazuje, że jest źródłem niepotrzebnych frustracji.
Wyróżniającym się zaskoczeniem, z którym sobie nie poradziliśmy, to problem błędnego przypisania przygotowanego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która będzie dokonywać oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w sytuacji gdy udziałowcy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej na terenie aktywności innych RIF. Brak możliwości wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie jest lokalizacja firmy doprowadza do sytuacji, że aplikacja generatora w praktyce stochastycznie decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który wylosuje. Oznacza to wysyłkę wpisanego w generator wniosków dokumentu do nieupoważnione komisji konkursowej i zwrot pomysłu na e-usługi w trakcie oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków PO IG 8.1ułatwia przygotowanie biznesplanu e-usługi, ale prowadzi też wielu trudnych do rozwiązania trudności uniemożliwiających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz